Aktuality

Změna v představenstvu svazu

Po dlouhých letech rezignoval na funkci člena představenstva náš nezničitelný Václav Morštejn. Jak sám uvedl, léta přibývají a místo v představenstvu přenechává mladším. Václav dokázal strašně moc, kdy jakožto žák a pokračovatel Vladimíra Kazika Lorenze vedl mnoho seminářů Jiu jitsu, působil jako instruktor policejního výcviku a soutěžil v Judo Masters. Za jeho dosavadní přínos české Budo scéně mu patří obrovské díky a i nadále se s ním budeme vídat na různých akcích - jistě po mnoho dalších let.

Na uvolněné místo člena představenstva aspiruje Roman Dvořák, 4. dan Judo, předseda a zakladatel klubu Bushi Třešť, vynikající organizátor mnoha akcí s domácími i zahraničními mistry Budo, vč. Japonských učitelů. Roman je výborný technik a skvělý učitel Judo v tradiční formě, vč. Goshin jutsu, Kata a Katsu. Osobně ho budete moci zažít jako lektora na listopadovém celostátním semináři, který připravujeme a o kterém vás budeme informovat. 

Václavovi ještě jednou děkujeme a s Romanem se těšíme na další spolupráci.

ČESKÝ SVAZ JIU JITSU MÁ NOVÉHO PREZIDENTA!

Dne 22.5.2021 oznámil Josef Kožíšek rezignaci na funkci prezidenta ČSJj. Do uvolněné funkce schválilo představenstvo na návrh Dr. Kožíška stávajícího viceprezidenta Štěpána Bencu.

Josef Kožíšek vedl svědomitě svaz od roku 2014. Zejména v posledních nelehkých letech spojených s konkurenčnimi boji dokázal udržet dobrou pozici a dobré jméno našeho svazu. Za jeho dosavadní práci mu patří obrovské díky. Josef Kožíšek bude nadále pokračovat v činnosti pro ČSJj ve funkci viceprezidenta.

Nově zvolený prezident Štěpán Benca v minulosti působil v zahraničních organizacích bojových umění. V budoucnu chce navázat na svého předchůdce a věnovat se rozšiřování spolupráce se školami a spolky v ČR i v zahraničí. V této činnosti mu držme všechny palce.